Haber: 2014 Model 7 Koltuklu Citroen Grand C4 Picasso Tanıtıldı

Citroen Grand C4 Picasso hakkında her yönden detaylı incelememiz için tıklayınız.

5 Koltuklu Citroen C4 Picasso hakkında her yönden detaylı incelememiz için tıklayınız.

Citroen C4 Grand Picasso Ön

Citroen’ in aile otomobilleri eski nesil modelleri ile ülkemizde kendilerinden beklenmedik başarılara imza atmıştı, ve yeni nesilleri ile kendi tarihlerinde yeni bir sayfa açıyorlar. C4 adı altında sunulan aile otomobilleri, 5 koltuklu C4 Picasso ve 7 koltuklu Grand C4  Picasso şeklinde adlandırılıyor ve bu ikilinin küçük olanı geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Gecikmeli olarak gözler önüne çıkan ağabey Grand Picasso, yeni neslinde daha büyük ve ciddi model imajını koruyor. İki model, yeni ön tasarımlarını paylaşırken, Grand Picasso yan ve arka kısımlarda daha köşeli ve sert çizgilere sahip.

Modelin yan camı ile ön camı arasına giren koyu gri renkli şerit, tavan üzerinde uzayarak yan camın altına kıvrılırken, yan camın şekli de önceki neslin hatlarından izlere sahip. Alt kenar, yukarıdan aşağıya inip arkaya doğru yatay olarak uzuyor ve ardından yukarı eğimlenerek gri şeride yer açıyor. Arka kısımda ise oldukça sert ve beklenmedik bir şekle sahip olan stop lambaları görülüyor. Köşeli “c” harfine benzeyen stop lambalarının uzantılarında kırmızı kısımlar yer alırken, diğer alanlarda siyah ve gri detaylar yer alıyor. Geniş bagaj kapağının ağırlık merkezi denebilecek noktasında marka logosu ve adı yer alırken, alta doğru krom bir çıta görülüyor ve ortalarında yer alan derinlikte plaka yer almakta. Modelin iç mekanında 5 koltuklu modelin özgün orta konsolu korunurken, geniş bagaj alanına sığdırılan 2 koltuk farklılık yaratıyor. Yerde tamamen gömülen bu koltuklar, 2. sıra yolcularından çok da farklı hissetmiyor. İç mekanda üst düzey multimedya çözümleri, 3 AV girişi, arka sıra için ekranlar, Bluetooth ile bağlanan kulaklıklar gibi detaylar bulunuyor.

Model PSA Grubu’ nun EMP2 platformu üzerinde yükseliyor ve standart modele göre daha uzun dingil aralığına sahip. Başlangıçta dizel motorlar ile satışa sunulacak olan model, 90 PS’ lik güç üreten model ile başlayan motor gamına sahip. İlerleyen zamanlarda C4 Picasso’ dan benzinli motorların da eklenmesi bekleniyor. Tam bir MPV olan model, Avrupa ülkelerinde oldukça yüksek satış rakamlarına sahip ve yeni nesli ile başarısını koruması bekleniyor. Frankfurt Otomobil Fuarı’ nda tanıtımının ardından ülkemizde 2013 sonbaharında satışa sunulması bekleniyor.

3 yorum var.

  1. Yujin

    gelen gideni aratır derler. belki gözümüz alışır , beğeniriz. ama eski model süperdi . bu daha çok station vagon araba gibi olmuş belki yollarda görsek öyle olmayabilir resimlerde bu izlenim var.eski model mivivan havasındaydı. yidede özellik olarak almaya değer.

    Beğen

Yorumunuzu Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s